Deze afbeelding is gegenereerd i.s.m. ChatGPT.
Doe je veel moeite om alle ballen uit je leven in de lucht te houden, maar heb je moeite om ze in bedwang te houden? Ben je bang dat ze ieder moment kunnen vallen en – als ze dan nog niet kapot zijn – van je vandaan kunnen rollen? Oef. Stressvol.
Waarschijnlijk heb je weinig energie en ervaar je te weinig rust en ruimte om de koers te varen die je voor ogen hebt. Of mogelijk heb je zelfs geen zicht op ‘n nieuwe koers, omdat je te druk die ballen in de lucht houdt.
Je bent niet de enige die hier last van heeft. In de huidige maatschappij is het druk hebben normaal. Het staat voor veel mensen gelijk aan belangrijk zijn en zich nuttig voelen. Ook ervaren veel mensen leegte als ze het niet druk hebben. Ik bedoel dan niet de letterlijke agendaleegte, maar de leegte in zichzelf als ze niks te doen hebben. Want zijn, zonder doen, kan eng zijn. Dus gaan ze dingen doen om maar dat gevoel van leegte en richtingloosheid te overstemmen.
Misschien herken jij dat ook wel.
Je laat je meevoeren in de waan van de dag, reageert op wat voorbijkomt, bent steeds brandjes aan het blussen en komt niet toe aan creatieve projecten. En zo kom je alsmaar niet los van je stress en vermoeidheid. Je blijft maar in de ratrace gevangen zitten.
Ga in bal-lingschap!
Dat is dé manier om persoonlijk leiderschap te ontwikkelen. Persoonlijk leiderschap is het vermogen om verantwoordelijkheid te nemen voor je eigen leven, keuzes en acties. Je werkt actief aan je gedachten, gevoelens en gedrag en werkt proactief aan je persoonlijke en professionele doelen. Persoonlijk leiderschap vraagt om zelfbewustzijn, flink veel zelfreflectie en bereidheid tot veranderen. En ook een helder beeld van waar je naartoe wilt in het leven, zowel op korte als lange termijn. Belangrijk is dat je trouw blijft aan jezelf en handelt naar je eigen waarden, los van externe factoren en verwachtingen. Persoonlijk leiderschap is niet iets dat je nou eenmaal hebt of niet: het is een vaardigheid die je voortdurend kunt ontwikkelen; jij als slimme, gevoelige, creatieve multipotential al helemaal.
Neem dus een stap terug en ontdek wat je nodig hebt om daarna juist weer voluit verder te kunnen op een nieuwe, gezonde manier.
Maak jezelf los van stressvol ballen hooghouden en zet je koers uit; maak je eigen ballenbak. Leer hoe je weer tijd en energie krijgt voor wat jij belangrijk vindt, zodat je jouw creativiteit kunt laten stromen. Door rust en ruimte te creëren, krijg je – behalve energie en tijd – ook overzicht. En daardoor krijg je richting: je ziet waar je heen wil en hebt inspiratie voor de 1e stap.
Gun jij jezelf een bal-lingschap? Je hoeft daarvoor trouwens niet in je eentje op een onbewoond eiland te zitten, je kunt ook met mij samen je bal-lingschapstijd benutten om JOUW ballenbak te maken. Stuur gerust een rooksignaal als dat je wat lijkt.